Arepas wenezuelskie – zdrowsze kroki

Arepas wenezuelskie – zdrowsze kroki

Czy zastanawiałeś się, jak zrobić arepas? Teraz możesz zrobić własne arepy w domu dzięki mojemu łatwemu przepisowi, który ma tylko 3 składniki, wenezuelskie arepy są tak wilgotne, pyszne, bezglutenowe i wegańskie. Napełnij je ulubionym farszem lub zajadaj jako dodatek.

Widzieć, Wegańska Pupusa, chleb kukurydziany na gorącą wodę, Bezglutenowy Wegański Jamajski Festiwal.

Ostatnio nauczyłem się robić autentyczne wenezuelskie arepas, ponieważ miałem przyjemność nadzorować stołówkę podczas imprezy latynoskiej, w której uczestniczyło ponad 2000 osób. Wiele popularnych potraw latynoskich przygotowano z portorykańskich Gandules Con Arroz, dominikańskiego Mofongo i kubańskich Tamales.

Wiele lat temu jedliśmy kolumbijskie Arepas i myśleliśmy, że są w porządku, ale kiedy spróbowałem tych wenezuelskich Arepas, byłem uzależniony, uwielbiam to, że są chrupiące na zewnątrz i wilgotne w środku, w przeciwieństwie do kolumbijskich Arepas, które były suche. Uwielbiam też sposób, w jaki wenezuelskie arepas są podawane nadziewane.

Poniżej znajdują się niektóre z niesamowitych przepisów serwowanych podczas imprezy:

ABY ZOBACZYĆ PEŁNĄ LISTĘ SKŁADNIKÓW, PRZEWIŃ ABY ZOBACZYĆ KARTĘ PRZEPISU NA KOŃCU. ALE ZANIM PRZEWINISZ, SPRAWDŹ WAŻNE INFORMACJE, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W BLURBIE.

Jak zrobić Arepas

Co to jest Arepa?

Arepa pochodzi od rodzimego terminu Erepa, co oznacza kukurydzę. Arepa to ciasto kukurydziane z gotowej mąki kukurydzianej, popularne w Kolumbii i Wenezueli, gdzie jest podawane codziennie z różnymi dodatkami, które je uzupełniają. Tradycyjnie przygotowywano je na patelni zwanej budare. Jednak można je również grillować, smażyć lub piec.

Arepy kolumbijskie są słodsze, cieńsze i pełne sera, ale arepy wenezuelskie są mniejsze i grubsze. Arepas można delektować się na kilka sposobów, w tym pakowane z różnymi nadzieniami lub spożywane samodzielnie.

Historia

Kukurydza, główny składnik arepy, pochodzi z czasów prekolumbijskich; dane antropologiczne wskazują, że jest to popularne danie w Kolumbii od ponad 3000 lat, aw Wenezueli od ponad 2800 lat. Kukurydza, podobnie jak owies czy pszenica w Europie, była podstawą diety rdzennej ludności; lud Chibcha z terenów dzisiejszej Kolumbii uważał nawet kukurydzę za boski dar. W większości plemion kobiety dowodziły jego przygotowywaniem, od moczenia kukurydzy po przetwarzanie ich na mąkę, z której później zrobiono ciasto.

Nikt nie wie na pewno, kiedy i gdzie zjedzono pierwszą arepę – chociaż podobno lud Cumanagoto, który mieszkał w dzisiejszej Wenezueli, nazwał swój chleb kukurydziany „erepa”. Niezależnie od pochodzenia, arepa stała się najbardziej znanym symbolem kolumbijskiej i wenezuelskiej tradycji kulinarnej.

Jak zrobić Arepas i inne łacińskie potrawy

Jak zrobić arepas?

Mąka kukurydziana jest mieszana z wodą i solą w celu wytworzenia ciasta, a następnie formowana w okrągły krążek jak naleśnik. Jest gotowany na naoliwionej patelni lub patelni, aż będzie chrupiący na zewnątrz z wilgotnym środkiem.

Arepas są podzielone na środku, a następnie wypełnione fasolą, serem lub ulubionym nadzieniem.

Jak zrobić składniki Arepas

Uwagi do przepisu

 1. Jeśli rogi łatwo pękają lub ciasto wydaje się zbyt suche, zwilż je odrobiną dodatkowej wody.
 2. Delikatne, wilgotne arepas można zrobić, dodając do ciasta odrobinę oleju.
 3. Kształtując kawałek ciasta, aby sprawdzić jego konsystencję przed dodaniem dodatkowej wody, możesz uniknąć gęstych i gumowatych arepas.
 4. Do tego przepisu będziesz potrzebować nieprzywierającej patelni lub patelni. Jeśli go nie masz, możesz użyć żeliwnej patelni i lekko ją natłuścić przed smażeniem każdej arepy.
 5. Użyj noża, aby wyciąć arepas na środku, ale pozostaw tylne końce przyczepione i nadziewaj ulubionym farszem.
 6. Przed nadzieniem arepy często smaruje się ją masłem. Jest to całkowicie opcjonalne, ale wysoce zalecane.
 7. Aby przechowywać arepas, trzymaj je w szczelnym pojemniku w lodówce przez 3-5 dni, przez 3 miesiące w zamrażarce.
 8. Aby podgrzać, rozgrzej piekarnik do 350 stopni. Posmarować arepas wodą, zawinąć w pergamin i/lub folię i wstawić do piekarnika na 15 minut.

Inne przepisy z mąki kukurydzianej

 1. Wegańskie tamale
 2. Jamajski pudding z mąki kukurydzianej
 3. Jamajska owsianka kukurydziana
 4. Obróć mąkę kukurydzianą
 5. Wegańskie Grysiki
 6. Wegański Bezglutenowy Chleb Kukurydziany

Jak zrobić Arepas

Z czego zrobione są wenezuelskie arepas?

Tradycyjna metoda przygotowywania arepas polega na moczeniu kukurydzy i suszeniu jej w pilón, czyli dużym moździerzu z tłuczkiem. Z wilgotnego ubitego ciasta uformowano ciastka i upieczono. Większość ludzi kupuje obecnie gotową, suszoną masarepę – mąkę z arepy – która wymaga jedynie wody i soli do wyrobienia ciasta.

Jaka jest różnica między kolumbijską arepą a wenezuelską arepą?

Prekolumbijska arepa pochodzi od rdzennych plemion kolumbijskich i wenezuelskich.

Oba kraje używają ciasta kukurydzianego do robienia swoich arepas, ale sposób ich podania jest inny.

W Kolumbii arepas są zwykle podawane proste lub nadziewane serem. Z drugiej strony arepa wenezuelska jest wypełniona różną zawartością i zmienia się w zależności od pory dnia.

Dodatkowo wenezuelskie arepas mają nieco więcej tłuszczu w cieście niż ich kolumbijskie odpowiedniki, przez co są nieco bardziej tłuste.

Czy Arepa jest wenezuelska czy kolumbijska?

Arepas to danie prekolumbijskie, które powstało na terenach dzisiejszej Wenezueli, Panamy i Kolumbii. Stanowiska archeologiczne na tym obszarze często odkrywały ślady narzędzi używanych do wytwarzania mąki z arep i glinianych płyt używanych do ich gotowania.

Jak smakują Arepas?

Przypominają gordity z Meksyku, empanady z Kolumbii i pupusy z Salwadoru. Są używane podobnie do tortilli i mają lekko słodki smak, ponieważ są zwykle przygotowywane z mąki kukurydzianej, chociaż można je alternatywnie zrobić z manioku lub juki.

Jak jeść wenezuelskie arepas?

Można go — i należy — jeść bez sztućców i drogich naczyń. Wystarczy serwetka i umiejętność jedzenia rękoma bez robienia bałaganu — ja nie mam takiej umiejętności, ale chętnie poświęcę swoją elegancję dla wspaniałej arepy.

Czy Arepas są bezglutenowe?

Tak, to fantastyczna wiadomość dla każdego, kto szuka bezglutenowego zamiennika chleba. Arepas to opcja bezglutenowa.

Dzięki tej funkcji Arepas stają się bardziej popularne niż kiedykolwiek.

Czy Arepas tuczy?

Zarówno zwykłe, jak i nadziewane arepas zawierają 2 gramy tłuszczów nasyconych, rodzaj tłuszczu, który przyczynia się do rozwoju chorób serca. Arepas zawierają tłuszcze nasycone, które mogą osłabiać zdolność organizmu do regeneracji.

Czy Arepas są dobre na odchudzanie?

Arepa może być zdrowszym wyborem niż kanapka dla osób na diecie bezglutenowej lub niskosodowej/zdrowej dla serca, po prostu upewnij się, że wypełnisz ją pożywnymi nadzieniami, takimi jak sery i inne warzywa lub białka, które możesz jeść .

Czy można zamrozić arepas?

Arepas ładnie się odgrzewają! Tak ugotowane arepas można przechowywać w czystym, hermetycznym pojemniku do 3 dni w temperaturze pokojowej lub 3-5 dni w lodówce. Dodatkowo niegotowane i uformowane arepas można zamrozić na okres do 3 miesięcy.

Oto jak przechowywać domowe wenezuelskie arepas w zamrażarce:

 • Pozwól arepas całkowicie ostygnąć.
 • Zawiń go w folię aluminiową, a następnie w folię spożywczą, aby zachować świeżość.
 • Zamrażaj do trzech miesięcy w dużej zamrażarce Ziploc.

Czy Arepas można smażyć na powietrzu?

Tak! W przypadku smażenia na powietrzu posmaruj arepas olejem z obu stron i ułóż je w jednej warstwie w koszyku frytownicy (ewentualnie będziesz musiał smażyć je partiami). Smaż przez 3-4 minuty z jednej strony, a następnie obróć i smaż przez kolejne 3-4 minuty z drugiej strony lub do momentu, aż zewnętrzna strona będzie ładnie złocista i chrupiąca.

Co to jest mąka arepa?

Mąka Arepa/Masarepa jest wytwarzana z odwodnionej gotowanej mąki kukurydzianej. To właśnie nadaje arepom ich wyraźną konsystencję i smak.

Gdzie kupić mąkę Masarepa/Arepa?

Masarepa występuje w białych lub żółtych odmianach i można ją znaleźć w łacińskim dziale większości supermarketów. W tym przepisie wymagana jest biała mąka, ale możesz użyć dowolnej mąki. Goya i PAN to dwie dobrze znane marki.

Jaka jest różnica między Masa Hariną a Masarepą?

Mąka Masarepa jest preferowaną mąką do produkcji arep. Z drugiej strony masa harina jest zrobiona z nixtamalizującej kukurydzy, która przed zmieleniem usuwa zarodek i zewnętrzną warstwę ziarna.

Czy mogę użyć mąki kukurydzianej zamiast Masarepy?

Masa harina jest lepsza od mąki kukurydzianej, jednak można również użyć mąki kukurydzianej.

Jak zrobić arepas z Masą Hariną?

Jeśli nie masz masarepy (przedmiot, który może być trudny do zlokalizowania, szczególnie organiczny i niemodyfikowany genetycznie), znalazłem zamiennik bezglutenowy! (Należy pamiętać, że nie jest to tradycyjna metoda.)

Po prostu zastąp 1 ½ szklanki masy harina, ¼ szklanki mąki bezglutenowej/skrobi maranty i ¼ szklanki mąki kokosowej na pełną ilość mąki arepa (2 szklanki, jak podano w oryginalnym przepisie). Dodatkowo, lubię dodawać 1 łyżeczkę proszku do pieczenia z mąkami, aby trochę wyrosły. Jeśli ciasto jest zbyt lepkie lub kruche, dodaj więcej mąki bezglutenowej lub możesz dodać skrobię maranta. Postępuj zgodnie z przepisem dokładnie zgodnie z zaleceniami.

Czy Arepas są podobne do Pupusas i Gorditas?

Często mylone są arepas, pupusas i gorditas. Chociaż wszystkie trzy są zapakowane, grube tortille, istnieją między nimi pewne znaczące różnice (poza krajami pochodzenia).

Nadzienie na poczwarki jest umieszczone wewnątrz tortilli. Chociaż gordity z wyglądu przypominają arepy, są przygotowywane z innego rodzaju mąki kukurydzianej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przejrzyj osadzone linki.

Czy Masarepa to to samo co Polenta?

Masarepa ma bardziej wyrafinowane i łagodniejsze zachowanie. Jest sprzedawany w sklepach jako „Harina De Maiz”. Po wstępnym ugotowaniu kukurydzy rozdrabnia się ją na mąkę kukurydzianą. Ma niezwykle gładką konsystencję, dlatego jest na bazie IDEALNEJ polenty.

Kilka pomysłów na wypełnienie poniżej:

Arepas Z Czarną Fasolą, Pieczonymi Plantanami I Guacamole

Podawaj z arepas Czarna fasola, Pieczone banany I guacamole.

Jak zrobić arepas z bananami z czarnej fasoli i guacamole

Arepas Z Wegańskimi Carnitas Jackfruit

Arepas są tak pyszne podawane z Carnitas z chlebowca A co powiecie na niektóre Kolesław?

Jak zrobić arepas z chlebowca Carnitas

Arepas Z Rozdrapanym Tofu

Wspaniałą przysmakiem śniadaniowym są Arepas nadziewane meksykańskim tofu z jajecznicą lub co powiesz na ten prosty przepis na tofu z jajecznicą. Na śniadanie w jamajskim stylu arepas wypełnione moim Vegan Ackee byłyby niesamowite!

Jak sprawić, by Arepas się mieszały

Mam nadzieję, że lubisz te arepas tak samo jak my! Ponieważ:

 • Są chrupiące na zewnątrz; w środku są delikatne.
 • Dogadzający
 • Cząber
 • Są proste i szybkie w wykonaniu.
 • Tak wszechstronny. Możesz nadziać je czym tylko chcesz i podawać o dowolnej porze dnia.

Daj temu szansę. Jest niesamowicie pyszny i super łatwy. I jak zawsze, chciałbym usłyszeć od ciebie. Zachęcamy do pozostawienia opinii lub podzielenia się z nami własnymi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł o wenezuelskich Arepas i chciałbyś zobaczyć więcej, dołącz do mnie na Youtube, Instagramie, Facebook & Świergot!

Zdobądź przecenione egzemplarze mojej książki kucharskiej Tutaj.

Na szczęście dzięki reklamom na naszej stronie internetowej czytelnicy i subskrybenci Healthier Steps sponsorują wiele rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *