Błyskawiczny ryż meksykański – zdrowsze kroki

Błyskawiczny ryż meksykański – zdrowsze kroki

ABY ZOBACZYĆ PEŁNĄ LISTĘ SKŁADNIKÓW, PRZEWIŃ ABY ZOBACZYĆ KARTĘ PRZEPISU NA KOŃCU. ALE ZANIM PRZEWINISZ, SPRAWDŹ WAŻNE INFORMACJE, KTÓRE ZNAJDUJĄ SIĘ W BLURBIE.

Pierwotnie opublikowany 5 stycznia 2018 r.

Błyskawiczny ryż meksykański

Używam Instant Pot prawie codziennie; poza blenderem jest obecnie moim najczęściej używanym gadżetem kuchennym.

Jeśli jesteś zajęta, jak większość mam, posiadanie Instant Pot to świetny pomysł. Możesz ustawić Natychmiastowy garnek i idź zająć się czymś innym. Utrzymuje ciepło nawet przez wiele godzin!

Co za oszczędność czasu! Podczas gotowania zajmuję się wieloma zadaniami, dlatego uwielbiam mieć jeden projekt mniej, na którym mogę się skupić. Teraz udostępniłem swoje Błyskawiczna Zupa Z Soczewicy, Instant Pot Jamajski Ryż i GrochI Błyskawiczna zupa z groszku tutaj i cieszę się, że mogę podzielić się z Wami moim najnowszym przepisem.

W maju zeszłego roku moja rodzina i ja byliśmy tak pobłogosławieni podróżą do Cancun w Meksyku i zatrzymaliśmy się w cudownym Hotele Riviera Maya Resort i spędziłem tam wspaniały i relaksujący czas.

Cieszyliśmy się ciepłymi i przyjaznymi ludźmi, widząc ruiny Majów, a jedzenie było tak świeże i pełne smaku. Nie mogę się doczekać ponownej wizyty.

Jednym z dodatków do wielu pysznych posiłków podczas naszego pobytu był meksykański ryż. Teraz, kiedy wróciłem, absolutnie musiałem odtworzyć niesamowity smak, którego doświadczyłem.

Korzyści zdrowotne ryżu

Ryż jest podstawowym pożywieniem dla prawie każdej kultury. Każdy może zwykle pomyśleć o konkretnym daniu z ryżu, które było powszechnie przygotowywane przez ich rodziny jako dodatek do posiłków lub na specjalne okazje, oczywiście z moim Jamajski ryż i groszek.

Powodem, dla którego jest świetnym podstawowym pożywieniem, jest wysoka zawartość węglowodanów. Węglowodany są obecnie demonizowane w naszym społeczeństwie, ale nasi przodkowie uważali je za podstawowe źródło energii.

Nasze ciała potrzebują węglowodanów do funkcjonowania i są one zwykle najłatwiejszym i najtańszym źródłem pożywienia. Całe cywilizacje dotknęłyby klęski głodu, a wiele z nich umarłoby, ponieważ podstawowe plony zawiodły i nie byłyby w stanie przetrwać z innego pożywienia.

Brązowy ryż jest oryginalnym ziarnem, jeśli nie został przetworzony przez usunięcie otrębów i zarodków. Te części, w połączeniu z bielmem, sprawiają, że brązowy ryż jest dobrym źródłem energii. Dzieje się tak, ponieważ zawiera nie tylko węglowodany, ale także błonnik, witaminy i minerały.

Daevyd Meksyk

Natychmiastowy przepis na meksykański ryż

 • Brązowy Ryż Długoziarnisty
 • Oliwa z oliwek
 • Cebula
 • Czosnek
 • Kminek
 • Sos pomidorowy
 • Bulion warzywny
 • Sól

Jak gotować meksykański ryż?

Nie lubię papkowatego ryżu iz tego powodu rzadko robię risotto lub gotuję z ryżem krótkoziarnistym.

Uwielbiam puszysty ryż i uważam, że zrobienie idealnego ryżu, który nie jest zbyt mokry ani suchy, z każdym ziarnem puszystym i oddzielnym, to nie lada sztuka.

Więc jeśli zmagasz się z robieniem ryżu, który jest puszysty, a nie lepki i papkowaty, użyj natychmiastowy garnek jest dla Ciebie, a zrobienie mojego Instant Pot Mexican Rice jest rozwiązaniem.

 1. Podłącz Instant Pot do gniazdka elektrycznego i naciśnij ustawienie Sauté, aby rozpocząć podgrzewanie. Dodaj oliwę z oliwek, a po podgrzaniu po kilku sekundach dodaj cebulę, czosnek i kminek. Gotuj przez 2 minuty, mieszając. Wmieszaj ryż i smaż jeszcze przez około 4 minuty.
 2. Dodaj sos pomidorowy i wymieszaj, aby całkowicie go pokryć. Dodaj bulion warzywny i sól. Przełącz Instant Pot na przycisk Keep Warm/Anuluj. Przykryj pojemnik Instant Pot pokrywką, upewnij się, że pokrętło jest ustawione w pozycji zamykania. Teraz naciśnij przycisk Manual, a na wyświetlaczu pojawi się napis ON. Klikaj przycisk + plus, aż ustawi się na 22 minuty przy wysokim ciśnieniu. Możesz odejść i pozwolić Instant Pot wykonać swoją pracę.
 3. Usłyszysz gwizdy, ale nie panikuj, to całkiem normalne. Pod koniec 22 minut pozwól Instant Pot Natural zwolnić ciśnienie przez 5 minut. Następnie obrócisz pokrętło w położenie odpowietrzania i pozwolisz mu szybko zwolnić pozostałe ciśnienie. Zwykle ostrożnie kładę wilgotną ściereczkę nad otworem wentylacyjnym, gdy uwalnia się ostatnia para.
 4. Gdy para całkowicie się uwolni, możesz teraz otworzyć Instant Pot. Spulchnij ryż widelcem (nie łyżką!) i podawaj.

Do przygotowania tego przepisu użyłem jaśminowego brązowego ryżu z Trader Joe’s, jednego z moich ulubionych. Do tego prostego i aromatycznego dania nadaje się również brązowy ryż basmati lub dowolny brązowy ryż długoziarnisty.

To nie jest bardzo skomplikowane ani o przytłaczającym smaku, ponieważ niezależnie od tego, jakie danie główne podasz, będzie w centrum uwagi. Jest pyszna podana z moim Carnitas z chlebowca I guacamole.

Inne przepisy Instant Pot

Jeśli podobał Ci się ten post i chciałbyś zobaczyć więcej, dołącz do mnie youtube, Instagram, Facebook & Świergot!

Zdobądź przecenione egzemplarze mojej książki kucharskiej Tutaj.

Zostaw też gwiazdkę 😉

Potrzebujesz zachęty na swojej drodze do zdrowszych kroków?

Dołącz do naszych grup na Facebooku, dzieląc się wieloma pysznymi wegańskimi i bezglutenowymi przepisami, poradami zdrowotnymi itp. od naszych członków. Dołącz do nas i zaproś znajomych Bezglutenowe i wegańskie dla początkujących I Wegańskie Przepisy Z Miłością.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *