Najlepsze wegańskie gofry – Love It Vegan

Najlepsze wegańskie gofry – Love It Vegan

Te wegańskie gofry są NAJLEPSZE! Złocisty i chrupiący na zewnątrz, delikatny i puszysty w środku. Są również bardzo łatwe do wykonania przy użyciu zszywek ze spiżarni. Podawaj z dużą ilością syropu i świeżymi owocami na najlepsze wegańskie śniadanie.

Cukier puder posypany stosem wegańskich gofrów.

Te wegańskie gofry są naprawdę dobre.

Są złociste, chrupiące na zewnątrz i cudownie miękkie w środku.

Podawane z mnóstwem syropu i świeżych owoców stanowią śniadanie (lub deser), którym można się bardzo ekscytować.

A jeśli kochasz gofry tak samo jak my, sprawdź nasze wspaniałe wegańskie gofry bananowe, wegańskie gofry dyniowe i wegańskie gofry jagodowe.

Składniki, które będą potrzebne do zrobienia tych gofrów:

Zdjęcie składników potrzebnych do zrobienia wegańskich gofrów.

Uwagi dotyczące składników

 • Cukier granulowany – możesz użyć innego cukru, takiego jak cukier kokosowy lub jasnobrązowy, ale nie zastępuj go płynnym słodzikiem, takim jak syrop klonowy, bo ciasto będzie zbyt mokre.
 • Mleko sojowe – można zastąpić innym mlekiem bezmlecznym.
 • Olej kokosowy – należy najpierw rozpuścić przed dodaniem do ciasta. Możesz zastąpić inny olej lub roztopione wegańskie masło.
Stos gofrów pokrytych świeżymi jagodami, masłem i cukrem pudrem.

Jak zrobić wegańskie gofry

Pełną instrukcję i wymiary znajdziecie w karcie przepisu na dole wpisu. To jest podsumowanie procesu wraz ze zdjęciami procesu.

 • Przesiej mąkę uniwersalną do miski i dodaj cukier, proszek do pieczenia i sól. Wymieszaj razem.
Dwa kolaże zdjęć przedstawiające suche składniki dodane do miski i zmieszane razem.
 • Dodaj mleko sojowe, roztopiony olej kokosowy i ekstrakt waniliowy i wymieszaj w cieście. Nie przesadzaj.
Kolaż z dwóch zdjęć przedstawiający mokre składniki dodane do miski i wymieszane w cieście waflowym.
 • Gdy gofrownica się nagrzeje, wylej ciasto (użyj tyle, ile zaleca producent gofrownicy) i zamknij gofrownicę.
 • Gotuj przez 3-5 minut lub do uzyskania złotego koloru.
Kolaż z dwóch zdjęć przedstawiający ciasto waflowe dodane do gofrownicy i ugotowane w gofry.
 • Podawaj z wegańskim masłem, cukrem pudrem i świeżymi jagodami, polanymi dużą ilością syropu.
Stos gofrów z masłem i świeżymi jagodami.

Wskazówki szefa kuchni

Zachowaj ostrożność podczas pomiaru mąki. Najlepszym sposobem na odmierzenie mąki jest zważenie jej na wadze spożywczej. Jeśli nie masz wagi do żywności, następnym najlepszym sposobem na zmierzenie jej jest łyżka i wypoziomowanie. Przelej do miarki i wyrównaj wierzch nożem.

Nie przesadzaj z ciastem. Aby uzyskać lekkie i puszyste gofry, należy mieszać ciasto do momentu, aż się wymiesza, a następnie przerwać mieszanie.

Nasmaruj gofrownicę. Po podgrzaniu gofrownicy posmaruj ją olejem lub spryskaj sprayem zapobiegającym przywieraniu. Zwykle wolimy nasz nieprzywierający spray, ale pamiętaj, że niektórzy gofrownicy odradzają jego używanie, więc po prostu sprawdź instrukcje producenta gofrownicy. Nasmarowanie go (jakkolwiek wolisz) jest jednak niezbędne, aby gofry się nie kleiły.

Nie otwieraj gofrownicy zbyt wcześnie. Jeśli twój wafel ma lampkę kontrolną, która może pomóc, ale czasami są one niedokładne. A najszybszym sposobem na zepsucie gofrów jest zbyt wczesne otwarcie gofrownicy. Więc raczej niech para będzie twoim przewodnikiem. Kiedy po raz pierwszy zamkniesz gofrownicę i gofry zaczną się gotować, para zacznie wydobywać się z boków urządzenia. Poczekaj, aż para całkowicie opadnie, zanim otworzysz maszynę, aby sprawdzić postępy.

Trzymaj je ciepło. Jeśli nie chcesz od razu podawać gofrów, umieść je w ciepłym piekarniku (200°F). Dzięki temu ciepło i chrupiąca konsystencja każdego kęsa pozostaną nienaruszone.

Stos gofrów polanych syropem, świeżymi jagodami i masłem wegańskim.

Spraw, by były bezglutenowe

Nie testowałem tych gofrów jako bezglutenowych, ale domyślam się, że świetnie byłoby użyć bezglutenowej uniwersalnej mieszanki mąki zamiast zwykłej mąki.

Z pewnością świetnie komponuje się z naszymi bezglutenowymi wegańskimi naleśnikami, więc myślę, że tutaj też się sprawdzi.

Wegańskie gofry w stosie z wegańskim masłem, cukrem pudrem i świeżymi jagodami.

Przechowywanie i zamrażanie

Resztki gofrów będą bardzo dobrze przechowywać w lodówce przez dzień lub dwa i można je ponownie podgrzać w tosterze.

Najlepszym sposobem na przechowywanie resztek wegańskich gofrów jest jednak ich zamrożenie. Zamarzają niezwykle Dobrze. Pozwól im całkowicie ostygnąć, zanim zamrozisz je w bezpiecznej torbie do zamrażania. Podgrzej w tosterze.

Zdjęcie z góry wegańskich gofrów na talerzu.

Więcej przepisów na pyszne wegańskie śniadania

Zrobiłeś ten przepis? Pamiętaj, aby zostawić komentarz i ocenę poniżej!

Cukier puder posypujący stos gofrów.

Wegańskie Wafle

Te wegańskie gofry są NAJLEPSZE! Złocisty i chrupiący na zewnątrz, delikatny i puszysty w środku. Są również bardzo łatwe do wykonania przy użyciu zszywek ze spiżarni. Podawaj z dużą ilością syropu i świeżymi owocami na najlepsze wegańskie śniadanie.

Wydrukować
Szpilka
Wskaźnik

Kurs: śniadanie, deser

Kuchnia jako sposób gotowania: amerykański

Dieta: Wegańskie

Czas przygotowania: 10 minuty

Czas gotowania: 20 minuty

Czas całkowity: 30 minuty

Porcje: 8

Kalorie: 138kcal

Zapobiegaj ściemnieniu ekranu

Instrukcje

 • Nastaw gofrownicę na wstępne nagrzanie podczas mieszania ciasta.

 • Przesiej mąkę uniwersalną do miski i dodaj cukier, proszek do pieczenia i sól. Wymieszaj razem.

 • Dodaj mleko sojowe, roztopiony olej kokosowy i ekstrakt waniliowy i wymieszaj w cieście. Nie przesadzaj.

 • Gdy gofrownica jest rozgrzana, nasmaruj gofrownicę lub spryskaj ją sprayem zapobiegającym przywieraniu (patrz uwagi). Wlej równe ilości ciasta do gofrownicy i zamknij maszynę.

 • Gotuj przez 3-5 minut lub do uzyskania złotego koloru.

 • Podawaj z wegańskim masłem, cukrem pudrem i świeżymi jagodami, polanymi dużą ilością syropu.

Notatki

 1. Olej kokosowy. Należy go najpierw stopić przed dodaniem do ciasta. Możesz zastąpić inny olej lub roztopione wegańskie masło.
 2. Nie przesadzaj z ciastem. Aby uzyskać lekkie i puszyste gofry, należy mieszać ciasto do momentu, aż się wymiesza, a następnie przerwać mieszanie.
 3. Nasmaruj gofrownicę. Po podgrzaniu gofrownicy posmaruj ją olejem lub spryskaj sprayem zapobiegającym przywieraniu. Zwykle wolimy nasz nieprzywierający spray, ale pamiętaj, że niektórzy gofrownicy odradzają jego używanie, więc po prostu sprawdź instrukcje producenta gofrownicy. Nasmarowanie go (jakkolwiek wolisz) jest jednak niezbędne, aby gofry się nie kleiły.
 4. Nie otwieraj gofrownicy zbyt wcześnie. Jeśli twój wafel ma lampkę kontrolną, która może pomóc, ale czasami są one niedokładne. A najszybszym sposobem na zepsucie gofrów jest zbyt wczesne otwarcie gofrownicy. Więc raczej niech para będzie twoim przewodnikiem. Kiedy po raz pierwszy zamkniesz gofrownicę i gofry zaczną się gotować, para zacznie wydobywać się z boków urządzenia. Poczekaj, aż para całkowicie opadnie, zanim otworzysz maszynę, aby sprawdzić postępy.
 5. Spraw, aby były bezglutenowe: Nie testowałem tych gofrów jako bezglutenowych, ale domyślam się, że świetnie byłoby użyć bezglutenowej uniwersalnej mieszanki mąki zamiast zwykłej mąki.
 6. Wielkość porcji: Otrzymaliśmy 8 gofrów z tego przepisu, ale liczba ta będzie się różnić w zależności od wielkości gofrownicy.
 7. Przechowywanie: Resztki gofrów będą bardzo dobrze przechowywać w lodówce przez dzień lub dwa i można je ponownie podgrzać w tosterze.
 8. Zamrażanie: Najlepszym sposobem na przechowywanie resztek gofrów jest ich zamrożenie. Bardzo dobrze zamrażają. Pozwól im całkowicie ostygnąć, zanim zamrozisz je w bezpiecznej torbie do zamrażania. Podgrzej w tosterze.

Odżywianie

Porcja: 1Wafel | Kalorie: 138kcal | Węglowodany: 21G | Białko: 3G | Tłuszcz: 4G | Tłuszcz nasycony: 3G | Tłuszcz wielonienasycony: 1G | Tłuszcz jednonienasycony: 0,4G | Sód: 198mg | Potas: 75mg | Błonnik: 1G | Cukier: 6G | Witamina A: 145j.m | Witamina C: 3mg | Wapń: 114mg | Żelazo: 1mg

ZROBIŁEŚ TEN PRZEPIS? Oceń i zostaw swoją opinię w sekcji komentarzy poniżej lub oznacz @lovingitvegan na Instagramie i hashtag #lovingitvegan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *